09357286929
Inner Banner
اخبار ورزش و سلامت
  • خانه
  • نکات مهم هنگام ورزش
  • اخبار ورزش و سلامت
  • بهترین ورزش رزمی کدام است؟ حقیقت این است که اصلا چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد.
امتیاز دهید :

بهترین ورزش رزمی کدام است؟ حقیقت این است که اصلا چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد.

بهترین ورزش رزمی کدام است؟ حقیقت این است که اصلا  چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد.
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ / تعداد بازدید : 1409
بهترین رشته رزمی دنیا چیست؟
این پرسشی است که بسیاری از جوونها قبل از شروع رشته ورزشی رزمی به دنبال آن هستند تا در شروع رشته رزمی بهترین گزینه را انتخاب کنند.
پاسخ به این پرسش بسیار ساده می باشد، بهترین رشته رزمی ورزشی است که از تماشای آن لذت ببرید و احساس کنید که توان انجام حرکات و تکنیک های آن رشته رزمی را داشته باشید .
البته داشتن روحیه رزمی نقش بسیار با اهمیتی در انتخاب این نوع رشته ورزشی دارد، زیرا بسیاری از دختر ها و پسرها از نظر پتانسیل فیزیکی و روحی برای چنین ورزشی آفریده نشده اند .
 
بهترین رشته رزمی برای دفاع شخصی
بطور کلی تمامی رشته های رزمی برای دفاع شخصی مناسب می باشد، نکته طلایی در دفاع شخصی آمادگی جسمانی مناسب برای ایفای تکنیکهای دفاع شخصی است که با ورزش رزمی و بالا بردن قدرت بدنی امکان پذیر می باشد .
این مطلب که گفته می شود برای یادگیری دفاع شخصی باید به یک رشته رزمی مهارت داشته باشین به دلیل نوع رشته رزمی نیست !
 
دلایل آن شامل :
1- بالا رفتن قدرت ذهن در یادگیری فنون
2- آشنایی کامل با یادگیری فنون و بکار گیری تکنیک ها
3- بالا رفتن قدرت بدنی
 
انواع رشته های ورزشی رزمی برای بانوان
برای بانوان درانتخاب رشته ورزشی رزمی هیچ محدودیتی وجود ندارد و دختران و بانوان علاقه مند به رزمی می توانند همگام با آقایان کلیه ورزش های رزمی را فربگیرند .
ولی نکته مهم و طلایی این مطلب می باشد که بانوان و دختران داشتن چهره زیبا برایشان اهمیت بیشتری نسبت به آقایان دارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنم تا رشته رزمی را انتخاب کنند که ضربه مستقیم در صورت  نداشته باشد تا چهره آنها بعد از تمرین سالم باقی بماند .
رشته بوکس و کیک بوکس رو به هیچ عنوان به دختران و بانوان محترم توصیه نمیکنم، ولی رشته ای که من و مجموعه رزمی سالهای طولانیست که کار می کنیم ، رشته کنشین کان کاراته و کیوکوشین کاراته (کاراته آزاد) می باشد که کل بدن به تناسب کار می شود و قدرت بطور مساوی در همه عضلات تقسیم می شود .
 
این پرسش در بین بیشتر طرفداران رشته رزمی مطرح می باشد که بهترین رشته رزمی کدام رشته می باشد؟ حقیقت این می باشد  که اصلا چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد. هر هنر رزمی در  جایگاه خودش دارای نقاط قوت و ضعف می باشد و هدف های هر کدام متفاوت است.هر سبک و یا استایل دارای مشخصه هایی است و هر کدام در یک زمینه به صورت بهتر عمل می کنند اما پاسخی کلی برای این سوال وجود ندارد و در هنگام انتخاب هنر رزمی فاکتور هایی وجود دارد که کاملا سلیقه ای می باشد و این انتخاب بر می گردد به علاقه و سبک کار و زندگی شما.
یک تفاوتی که می توان ایجاد کرد در بهترین بودن نوع تمرینات ورزشی و کار در زمینه آن رشته و مهمتر از همه مربی آن رشته مورد نظر است. در بعضی از رشته ها به دفاع شخصی هم پرداخته می شود تعدادی از رشته های رزمی  همانند کن شین کان، جوجیتسوی برزیلی و کونگ فو و خیلی از رشته های دیگر به قدرت بدنی و فیزیک بدنی مناسبی نیاز دارند هر چند اگر قدرت بدنی خوبی هم ندارید مشکلی نخواهد بود اما باید در ابتدا بر روی قدرت بدنی و آمادگی جسمانی، بیشتر کار کنید.
از طرف دیگر در صورتی که سن و سال شما بالاست و یا احتمالا آسیب دیدگی را نمی توانید تحمل کنید بهتر است در مورد اینگونه کلاسها، که بر روی قدرت بدنی، با شدت کار می کنند تجدید نظر کنید.
 
و اگر علاقه مند به مبارزات  ایستاده همراه با ضربات دست و پا و یا ضربات آرنج و زانو هستید ، در این صورت می توانید ورزشهایی همانند کاراته مثل کن شین کان، کیوکوشین، تکواندو، کونگ فو و کیک بوکسینگ و . . . را مد نظر داشته باشید.
در صورتی که به ورزشهای مانند درگیری با صورت ، گرفتن و دست به یقه شدن علاقه مند هستید  می توانید به ورزشهایی همانند کشتی کج، جوجیتسو و جودو روی بیاورید البته جودو تکنیک های پرتابی زیادی دارد اما در این دسته هم می توان آن را جای داد.
شاید هم هر دو نوع ورزش را دوست دارید در این حالت MMA یا یک ورزش ترکیبی دیگر می تواند انتخاب خوبی باشد.فراموش نکنید که باید در شرایط بدنی خوبی باشید تا نتیجه خوبی بگیرید پس حتما امادگی جسمانی را کار کنید. برای مثال در صورتی که مشکلی در گردن دارید جوجیتسوی برزیلی که در آن حریف سعی در گرفتن گردن و خفه کردن شما دارد گزینه مناسبی نیست. برای انتخاب رشته مورد علاقه تان باید به خیلی چیزها توجه داشته باشید همانند مواردی که در بالا یه آنها اشاره شد سعی کنید درست و با مطالعه انتخاب کنید.
 
قبل از انتخاب به یاد داشته باشید که فاصله از باشگاه و همچنین زمان تمرین بسیار مهم است در صورتی که برنامه تمرین با زمان فراغت شما مناسب نیست و یا باشگاه در فاصله دوری از محل زندگی شماست ممکن است باعث دلزدگی شما شود و نهایتا شما را مجبور به ترک هنر رزمی کند بنابراین این نکته  را در نظر داشته باشید. برای موفقیت برنامه ریزی کنید.
 
یک نکته طلایی در زندگی که به ورزش رزمی و استفاده از فنون دفاع شخصی ارتباط مهمی دارد یک واقعیت انکار ناپذیر در ورزش آسیب دیدگیست، که بسیاری از افراد به همین دلیل از انجام ورزهای رزمی و دفاع شخصی فراری هستند !
من به عنوان یک مربی رزمی که سالهاست در این زمینه فعالیت حرفه ای داشتم یکه سئوال دارم :
آیا تا به حال پیش اومده که برای خوردن یک غذای خوشمزه و لذیذ در رستوران که بابت آن پول هم پرداخت کرده اید دچار مسمومیت غذایی بشید ؟!
پس مصدومیت در زندگی وجود دارد و جلوی آنرا نمیتوان گرفت، ولی می توان با احتیاط و دقت در کارها از رخ دادن آن پیشگیری کرد و مصدومیت را به حد اقل رساند .