اخبار
تاریخ خبر: 14/01/1396
زمان خبر :07: 41
نوع خبر :خبر


b_Newsورزش رزمی و ورزش های هوازی شادی شما رو چند برابر خواهد کرد.


همه ما از تاثیر ورزش رزمی و ورزش های دیگر بر سلامت قلب و افزایش طول عمر استخوان ها ، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و ... با خبر هستیم . ورزش به اندازه‌ ی که بر سلامت جسمی تاثیر مثبت می گذارد بر سلامت ذهنی نیز تأثیرگذار بسیار خوبی خواهد گذاشت. ورزش برای ما سلامت ذهنی و بهبود رابطه ها ، یک زندگی شادتر و سالم تر را به ارمغان می آورد.
و با اطمینان می توان گفت که ورزش رزمی و دفاع شخصی موجب کاهش استرس در ما خواهد شد. مثلا اگر روز شلوغ و خسته کننده ای در دفتر داشتید. کمی راه بروید و سری به باشگاه تان بزنید تا از یکی از مهم ترین مزایای ورزش یعنی رهایی از استرس، بهره ببرید. تمرین کردن به ویژه وقتی که باعث عرق کردن شما می شود، می تواند استرس های ذهنی و جسمی شما را کاهش دهد.
ورزش رزمی ، دفاع شخصی و ورزش های دیگر ، از یک سو استرس را کاهش می دهد و از سوی دیگر توانایی بدن را برای مقابله با تنش روانی بالا می برد.
و همچنین ورزش رزمی و ورزش های دیگر شادی شما رو چند برابر خواهد کرد. شاید فعالیت کردن برای دویدن در هنگام تمرینات خیلی سخت باشد اما نتیجه خوبی برای ما خواهد داشت. این کار اندورفین بدن شما را به شدت افزایش می دهد، هورمون شادی بدن شما را افزایش می دهد. ورزش حتی می تواند نشانه های افسردگی بالینی را کاهش دهد. به همین دلیل معمولاً پزشکان به افراد مبتلا به افسردگی و یا اضطراب و یا افرادی که صرفاً احساس غم می کنند، توصیه می کنند که زمان زیادی را در باشگاه بگذرانند.اگر بگوییم که ورزش تأثیر قرص های ضد افسردگی را به مراتب بیشتر می کند و یا عملکردی مانند آنها دارد.
دویدن در هنگام تمرین رزمی یا در ورزش رزمی برای افزایش اعتماد به نفس شما و بهبود شرایط ذهنی تان بسیار خوب می باشد. جدا از وزن، سایز، جنسیت و سن و سال، تمرین ورزشی می تواند به سرعت درک افراد را از جذابیت خودشان افزایش دهد. در واقع کمک می کند که نسبت به خود بیشتر احساس علاقه کنید.
ورزش تاثیر مثبتی در حفظ و سلامت حافظه ما خواهد داشت. ولی قرار نیست تمرین ورزشی و رژیم غذایی سالم، آلزایمر را درمان کند، اما می تواند زوال عقل را که از سن ۴۵ سال به بعد اتفاق می افتد به عقب بیندازد. به ویژه بین سال های ۲۵ تا ۴۵ سالگی افزایش برخی از مواد شیمیایی در مغز بر اثر ورزش رزمی ، از انحطاط هیپوکامپ که بخش مهمی از مغز برای حافظه و یادگیری است، جلوگیری می کند.
ورزش رزمی ، دفاع شخصی و ورزش های دیگر موجب کاهش اضطراب در شما می شود ، ذهن شما را قدرتمند می کند، شما را باهوش تر می کند، اعتیادها را کنترل می کند،خواب شما را تنظیم می کند،کار بیشتری انجام خواهید داد، خلاقیت شما راافزایش می دهد، به خود و دیگران کمک خواهید کرد.
مطالعاتی که بر روی ورزش های هوازی انجام شده نشان داده است که عملکرد افراد در این ورزش ها، وقتی که با فرد دیگری همراه هستند، بیشتر است. شاید دلیل اصلی این باشد که هیچ کس نمی خواهد در یک فعالیت بدنی از کسی عقب باشد اما تفاوتی ندارد که علت اصلی چیست مهم این است که بودن در یک تیم برای ورزش آنقدر تأثیرگذار است که می تواند توان شما را برای تحمل درد نیز بالاتر ببرد! این نه تنها در ورزش های قهرمانی بلکه در تمرین های ابتدایی نیز صادق است؛ درست زمانی که بودن کنار یک هم تیمی یا همراه، توان تان برای یک تمرین سخت بالاتر می برد. همه سعی کنید به ورزش بپردازید ورزش رزمی و دفاع شخصی و حتی ورزش های دیگر باعث جوان ماندن و شادی و سلامت جسم و روح شما می شود.
 

دفاع شخصی

تمام تلاش و کوشش ما انسان ها برای دست‌یابی به زندگی بهتر، هدفمند و با کیفیت عالی همراه با کامیابی و رسیدن به لذت واقعی می باشد. ورزش رزمی ، دفاع شخصی و ورزش های دیگر بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف‌ها خواهد بود. ورزش کیفیت زندگی را بهتر و نیز کارکرد جسمی را حفظ خواهد کرد. و موجب طول عمر بیشتر شما خواهد شد ، و همچنین این را باید بدانید که امید به زندگی افراد چاقی که دارای تحرّک می باشند ، از امید به زندگی افراد لاغری که اکثر اوقات خود را جلوی تلویزیون استراحت می کنند، بیشتر می باشد.  طبق تحقیقات انجام شده از گروهی از زنانی که حتی تحرکات بدنی ملایم نظیر باغبانی یا پیاده‌روی، در صورتی که چند بار در هفته این کار رو انجام دهند، به افزایش طول عمرشان کمک خواهد کرد.
روبرت اپستین ورزش موجب ایجاد انگیزه در شما خواهد شد،  ورزش نه تنها باعث می‌شود شغلی بیابید، بلکه ممکن است کمک کند آن را حفظ کنید، زیرا تحرک بدنی کوتاه مدت در فاصله‌های ساعت‌های کاری، انرژی شما را افزایش می‌دهد. حرکات ورزشی پرجنب و جوش در طول روزهای کاری باعث افزایش انگیزش  در شما خواهد شد. انگیزه در ورزش در افراد بین 8 تا 18 سال رابطة نزدیکی با یادگرفتن مهارت‌ها ، لذت بدن از زندگی، پیشرفت خودکفایی و توانایی جسمی و روانی و در مجموع تقویت بهداشت روانی دارد.
ورزش  رزمی ، دفاع شخصی و ورزش های دیگر موجب پرورش و تقویت نیروی اراده و رشد و خلاقیت در ما می گردد.
 
و همچنین موجب افزایش اعتماد به نفس و تسلط بر اتفاقات و مسائل مختلف خواهد شد. اعتماد به نفس از داشتن روابط موفقیت آمیز با دیگران و آموختن مهارت ها نشأت می گیرد. مهمترین عوامل ایجاد اعتماد به نفس عبارتند از: خانواده، مدرسه، فعالیت های تفریحی و مخصوصا ورزش و ارتباط متقابلی که در این مراحل فرد می آموزد. مشخص شده است که فعالیت های بدنی تأثیرات مثبتی در ایجاد اعتماد به نفس در بزرگسالان دارد. ورزشکاران نسبت به دیگران انسان هایی سخت کوش، متکی به نفس و مسلط به خود به نظر می رسند.
 

آموزش دفاع شخصی بانوان

حدود دو سوم افراد مبتلا به سردرد آن را از خانواده خود به ارث می‌برند. میگرن در زمان بلوغ، در پسرها کمی بیشتر از دخترها می باشد، اما در میان زنان حدود دو تا سه برابر بیشتر از مردان می باشد. سردردهای میگرنی معمولاً در دوره بارداری کاهش می‌یابند. ساز و کار دقیق میگرن نا مشخص می باشد. البته این باور وجود دارد که میگرن به دلیل نوعی اختلال در رگ های خونی و عصبی یه وجود می آید. 
اولین توصیه مدیریتی برای این نوع از سردردها استفاده ازمسکن هایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن است، و برای تهوع و پیشگیری از حمله استفاده از انتی امتیک توصیه می‌شود. داروهای تخصصی تر میگرن شامل تریپتانها یا ارگوتامینها هستند که آنها را می‌توان برای کسانی توصیه کرد که مسکن‌های ساده بر آنها تاثیر ندارند. 
ميگرن نوعي سردرد می باشد که برخي  از افراد را گرفتار خود می کند. سردرد به صورت عود کننده و شديد بوده و اغلب موارد فرد را آزار مي دهد و فعاليت هاي معمول را مختل مي سازد. با  پرداختن به ورزش و فعاليت مناسب مي توان اين وضعيت را بهتر کرد.
ورزش رزمی و ورزش های دیگر مي تواند تناوب حملات و شدت حمله هاي سردرد را کاهش دهد. در واقع، ورزش مداوم و شديد مي تواند منجر به تسريع روي دادن سردرد ميگرني شود به همين دليل بايد در انجام فعاليت ها دقت و احتياط کرد. همچنين نوع فعاليتي که مي کنيد بايد سنجيده و دقيق باشد تا فعاليت منجر به تشديد سردرد در شما نگردد. ورزش روزانه به عنوان يک عامل پيشگيري کننده محسوب مي شود. البته اين عامل در زمان بروز حمله ميگرن نمي تواند با درد رقابت کند و در اين زمان موثر نيست.
ورزش و فعاليت، تنش ها و فشارهايي که بر بدن وارد مي شود را از بين مي برد. همچنين گردش خون در بدن را تسهيل مي کند. هر دوي اينها تغييرات فيزيولوژيکي هستند که احتمال حمله هاي ميگرني را کاهش مي دهند. 
افرادي که از اين بيماري رنج مي برند و يک برنامه ي ايروبيک ملايم و منظم دارند، کاهش در تناوب حملات را ذکر مي کنند. به گفته ي اين افراد تکرار حملات به نصف کاهش مي يابد. البته وضعيت افراد مختلف با هم متفاوت است و چنانچه در انجام ورزشها با مشکلي مواجه شديد بايد ورزش را قطع کرده و از پزشک خود راهنمايي بخواهيد

آموزش دفاع شخصی و فنون رزمیبر جسب خبر : دفاع شخصي - بانوان - دختران -

:: ارسال نظر ::
نام    (اختیاری)
پست الکترونیک   (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ   (اختیاری)
نظرشما


کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :اخبار مر تبط :


Copyright © 2015 ,RAZMY All rights reserved.
Website : www.razmy.com, www.razmy.ir email : armin@razmy.com , info@razmy.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia