اخبار
تاریخ خبر: 03/05/1395
زمان خبر :12: 36
نوع خبر :خبر


b_Newsدفاع شخصی (دفاع شخصی بانوان)


دفاع شخصی (دفاع شخصی بانوان)

چگونه در خیابان از خود دفاع کنید

نکته اول در شروع درگیری خیابانی این است که در هر شرایطی خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید و تا جایی که امکان دارد از درگیری اجتناب کنید . ممکن است شما شخصی باشید که تا به حال ورزش نکرده اید و یا شخصی باشید که در یک رشته رزمی بطور بسیار حرفه ای کار می کنید، در هر دو حال اجتناب از درگیری بهترین روش می باشد و اولویت دارد بر انجام هر کاری !
اگر در خیابان حتی فحش رکیکی هم به شما دادن با این تصور که او انسان بیماری است از او فاصله بگیرید و انگار هیچی نشنیده اید . بدانید که بهترین و حرفه ای ترین رزمی کاران و مبارزان که به این نکته توجه نکرده اند یا عمر طولانی نداشته اند یا صدمه و جراحات بسیار شدیدی دیده اند و همچنید از نظر روحی و روانی نیز دچار مشکل شده اند .
عذر خواهی بهترین روش برای جلوگیری از شروع یک درگیری خیابانی است . با عذر خواهی هرچند که شما مقصر نبوده اید، 90% از شروع  نزاع جلوگیری می کنید . بخصوص در هنگام رانندگی که خواسته یا نا خواسته شما یا دیگران باعث ناراحتی یکدیگر می شوید.
آموزش دفاع شخصی و آمادگی جسمانی مربوط به زمانی است که عده ای قصد تجاوز به شما یا اطرافیانتان را دارند یا می خواهند به جسم یا انوال شما دسترسی پیدا کنند .
اینجاست که شما از قدرت جسمانی و تکنیک هایی که در ورزش، بخصوص دفاع شخصی آموزش دیده اید استفاده می کنید .


قبل از مبارزه محیط اطراف را خوب بررسی کنید!

در درجه اول باید اطرافتان را خوب نگاه کنید و اولین و بهترین گزینه که فرار می باشد را انتخواب کنید، مخصوصا زمانی که مهاجم ها چند نفر باشند ! بعد از اینکه راهی برای فرار نبود و جز درگیری راهی باقی نبود باید از همه ابزار و امکانات موجود استفاده کنید . از همه حواس پنجگانه خود به خوبی بهره ببرید. فقط به جاهایی که در حوزه دید شما هستند اکتفا نکیند حواستان به سایه ها و بازتاب نور خورشید باشد در این صورت اگر کسی خواست از پشت سر به شما حمله کند غافلگیر نمی شوید. می توانید پشت به آفتاب یا رو به یک شیشه قرار بگیرید تا کنترل بهتری نسبت به پشت سر خود داشته باشید و بتوانید همه جوانب رابسنجید .
از مهاجم فاصله بگیرید و سعی کنید به شما نزدیک نشود . با لگد و چوب و هر وسیله ای که برایتان مقدور است او را عقب نگه دارید و اجازه نزدیک شدن را ندهید .
همیشه سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و از عصبانیت پرهیز کنید . فنون دفاع شخصی که فرا گرفته اید را در ذهن خود مرور کنید .
به هیچ عنوان به مهجم پشت نکنید و طوری به ایستید که در دید شما باشند .به هیچ عنوان جوری رفتار نکنید که احساس کند شما ضعیف هستید .


بر جسب خبر : دفاع شخصي،آموزش دفاع شخصي ، ورزش رزمي،دختران،زنان،بانوان،دفاع شخصي بانوان،دفاع شخصي دختران،ورزش -
0
1
چهارشنبه 20 مرداد 1395  -   زمان : 01:25:57
تینا
سلام، مرسی از مطالب آموزنده . . . ممکن هست شهریه و زمان کلاساتون رو اعلام کنین ؟
-1
0
جمعه 8 ارديبهشت 1396  -   زمان : 23:22:44
  
سلام، برای زمان کلاس ها و شهریه تماس بگیرین .

:: ارسال نظر ::
نام    (اختیاری)
پست الکترونیک   (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ   (اختیاری)
نظرشما


کد امنیتی
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 
پاسخ به :



اخبار مر تبط :


Copyright © 2015 ,RAZMY All rights reserved.
Website : www.razmy.com, www.razmy.ir email : armin@razmy.com , info@razmy.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia